استارتاپ بستوران؛ شبکه اجتماعی نقد و بررسی غذا و رستوران

Bestooran Startup

0
283

گاهی اوقات افرادی که به رستوران یا هرگونه مرکز غذایی می روند، از غذای خود عکس گرفته و درتلگرام و اینستاگرام قرار می دهند، و نظرات خود را با دوستان و خویشانشان به اشتراک می گذارند. گاهی هم افرادی هستند که برای خوردن یک غذای خوشمزه و با کیفیت با همه تماس می گیرند تا فردی پیدا شود و آن ها را راهنمایی کند. بعضی هم خوردن غذا را جز تفریحات خود دانسته و به دنبال گیمیفیکیشن آن هستند.

در بین همه این ها انگار افرادی هم هستند که؛ راه حلی برای همه این دغدغه ها پیدا کرده و آن را به عنوان حرفه خود معرفی می کنند. سید حسین علوی، سید عماد آرمون و جابر رمضانی دور هم جمع شدند و بعد از ایده پردازی های بسیار به عنوان هم بنیانگذارانی استارتاپ بستوران را در سطح کشوری لانچ کردند و صمصام پور احمدی، محسن غفوری و مهدی آخوندزاده را در بخش برنامه نویسی به همکاری با خود دعوت کردند. بهداد مرسلپور نیز به عنوان متخصص UX و UI  در این پروژه با این دوستان همکاری می نماید. “شرکت کامپیوتری زرواند” نیز در این راه نقش حامی را عهده دار می باشد.

“بستوران” شبکه اجتماعی غذایی می باشد که افراد در آن جا عکس های غذایی خود را همراه با انتقادات و پیشنهادتشان از این پست به آن پست فرستاده و با هم به اشتراک می گذارند. این افراد را آشپزها، رستوران ها، فست فود ها و مشتریانشان و حتی بانوان آشپز تشکیل می دهند. فعالیت این شبکه اجتماعی بدین صورت است که؛ افراد در مورد وضعیت مراکز غذایی، نحوه برخورد کارکنان، کیفیت و رنگ و لعاب غذاها صحبت کرده و از نظرات یکدیگر آگاه می شوند و اینگونه برای هربار با آگاهی بیشتری برای خوردن غذا به فضایی مناسب مراجعه می کنند. از طرفی هم صاحبان مراکز غذایی بیشتر و راحت تر با سلیقه مشتریان خود آشنا شده و فعالیت خود را بیشتر در آن راه پیگیری می کنند و بهتر می توانند به تعداد مشتری خود بیفزایند.

بخش پرهیجان “بستوران” را مسابقه های آن تشکیل می دهند. بدین صورت که هر هفته به یک مرکز غذایی اختصاص یافته و همه افراد خوش ذوق متقاضی غذای خوشمزه به آن جا رفته و با تخفیفی که آن مرکز مخصوص آن هفته گذاشته است، غذای خوشمزه ای خورده و نظرات خود را در شبکه اجتماعی “بستوران” به اشتراک گذاشته و از جهات مختلف به آن جا امتیاز می دهند.

حالا هم غذای خوشمزه و با کیفیتی را با تخفیف خورده ایم، هم بقیه افراد را مطلع کرده ایم و هم بازی و مسابقه و هیجان داشته ایم. از طرفی هم مرکز غذایی با معرفی پرهیجان خود با افزایش مشتریان مواجه شده است. در آخر هم طبق روال همه مسابقات هرکسی جایزه ای دارد، مادی و معنوی.

و اینگونه استارتاپ بستوران؛ “بهترین رستوران” به فعالیت خود ادامه می دهد.

 

وبسایت بستوران

دانلود اپلیکیشن اندروید بستوران

کانال تلگرام بستوران

پیج اینستاگرام بستوران

پیج آپارات بستوران

افزودن دیدگاه