استارتاپ کافه استاد؛ تولید محتوایی منسجم از دروس دانشگاهی

Cafe Ostad Startup

1
111
استارتاپ

علیرضا ضیاء الدینی مانند همه دانشجویان، همواره نقصی را در سیستم آموزشی حس می کرد و از آنجایی که می دانست با نشستن و حرف زدن در این مورد مشکلی حل نمی شود، دست به کار شد، او بهترین دوستانش را دور هم جمع کرد و ایده کافه استاد را مطرح نمود و با استقبال دوستانش مواجه شد، بدون از دست دادن فرصت در همان جلسه بحث شکل گیری این کسب و کار به جمع بندی رسید و قرار بر این شد که تعدادی از دوستان با پرداخت سهمی زمینه مالی شکل گیری این ایده را فراهم کرده و استارتاپ کافه استاد را استارت بزنند.

در این مرحله علیرضا از آموزش هایی که در استارتاپ ویکند دیده بود استفاده نموده و با تیم خود به اعتبار سنجی ایده پرداختند و با نتایج مثبتی که بدست آوردند کسب و کار خود را به صورت جدی شروع کردند. این استارتاپ مدتی بعد از لانچ خود در اردیبهشت ۹۶ تیمش را گسترده تر کرده و در حال حاضر با ۱۱ نفر نیروی پاره وقت در بخش تولید محتوا مشغول به فعالیت می باشد.

کافه استاد با چشم اندازی چند مرحله ای در حال تلاش است، این استارتاپ فاز اول خود را تولید محتوای متنی دانشگاه مانند جزوه، نمونه سؤال و خلاصه دروس معرفی نموده که قرار است در فاز بعدی به آموزش ویدیویی توسعه پیدا کند. این استارتاپ با شعار ” آموزش خوب ببین، نمره خوب بگیر” روی دغدغه نمره گرایی دانشجویان دست گذاشته و آن ها را به خود جذب می نماید. از طرفی با خلاصه کتاب هایش از افرادی که نمی خواهند زمان خود را برای خواندن کامل یه کتاب صرف کنند، رفع دغدغه نموده است. کارهای کافه استاد به اینجا ختم نمی شود، آن ها پرسش و پاسخ برخی کتاب ها را نیز برای دانشجویان در سایتشان قرار داده اند و محتواهایی جهت موفقیت شغلی و تحصیلی را نیز به آن افزوده اند.

این تیم برای گسترش کار خود در حال مذاکره با شرکت فر رایانش هما اسپرلوس جهت سرمایه گذاری و تأمین تیم فنی نیز می باشد.

کانال های ارتباطی استارتاپ کافه استاد

وبسایت کافه استاد

کانال تلگرام کافه استاد

اینستاگرام کافه استاد

 

یک دیدگاه

  1. سلام
    الان سهام کلی کافه استاد توسط شرکت ما خریداری شده و آقای علیرضا ضیاالدینی مشاور مدیرعامل و مدیر تحقیق توسعه این شرکت هستند
    و اسم کامل شرکت
    فرا رایانش همااسپرلوس هست
    با تشکر

افزودن دیدگاه