دومین رویداد قاعده بازی؛ با موضوع آموزش بوم مدل کسب و کار

2
73
بوم مدل کسب و کار

دولت عثمانی در سال ۱۸۷۶ به جای استفاده از نشان صلیب‌سرخ از معکوس رنگ‌های پرچم خود یعنی هلال‌احمر، در زمینه سفید برای جمعیت‌ ملی خود استفاده نمود. بعدها بسیاری از کشورهای اسلامی آن را به عنوان نشان جمعیت‌ ملی خود بکار بردند و به همین ترتیب جمعیت هلال احمر در گوشه و کنار دنیا شکل گرفت. ایران نیز در سال ۱۳۰۱ این جمعیت ملی خود را تأسیس کرد. جایگاه جمعیت هلال‌احمر از نظر عرف بین‌المللی بسیار حائز اهمیت است. صلیب‌سرخ و هلال‌احمر بین‌المللی، بزرگترین شبکه بشردوستانه غیرسیاسی و امدادرسانی جهان محسوب می‌شوند. امروزه در سطح بین‌الملل یکی از معیارهای سنجش میزان فعالیت‌های بشردوستانه و غیرسیاسی در هر کشور، وضعیت جمعیت ملی هلال‌احمر و صلیب‌سرخ و عدم وابستگی و غیرسیاسی بودن آن‌ها است.

این جمعیت علاوه براینکه به دنبال تسکین آلام دردهای انسان هاست، پیگیر در امور جمعیت خویش نیز می باشد. در پی این پیگیری جمعیت هلال احمر شهرستان کرمان برای اعضای داوطلب خود درخواست رویدادهای کارآفرینی را داشته است؛ تا علاوه بر امور داوطلبانه، این جمعیت شروع به برنامه های درآمدزا نیز بنماید. جمعیت هلال احمر کرمان یکسال است که به صورت جدی در زمینه کارگاه های آموزشی حوزه کسب و کار مشغول به فعالیت می باشد.

اکنون هلال احمر شهرستان کرمان برگزار کننده سومین رویداد قاعده بازی در تاریخ ۱۰ و ۱۱ مردادماه ۹۶ می باشد. قرار است در پایان تیم های شکل گرفته در این رویداد همراه با ایده خود که دیگر به صورت استارتاپ درآمده اند، با کمک جمعیت هلال احمر شهرستان در صورت تمایل فعالیت استارتاپی خود را با آموزش ها و منتوری های پیشرفته تر ادامه دهند.

از آن جا که شرکت کنندگان این رویداد داوطلبان هلال احمر هستند، ثبت نام برای عموم آزاد نمی باشد. این رویداد با زمینه هلال احمری! در سالن اجتماعات مرکز علمی کاربردی هلال احمر با موضوع آموزش بوم مدل کسب و کار با منتوری زهره لورک آقا برگزار می گردد.

*طراحی گرافیک توسط تیم طراحی و تبلیغات ژیوار

2 ديدگاه

  1. سلام، ممنون از تلاشتون و همچنین ممنون بابت حضورتون در جمع ما و افتخاری ک به بچه های هلال احمر دادین، واقعا تجربه خوبی بود و بازم علاقه دارم ک کنار شما و تیمتون باشم و چیزای بیشتری یاد بگیرم، ممنون از خانم لورک عزیز

افزودن دیدگاه