فانوس پارسی؛ استارتاپ ویژه بچه های معماری و گرافیک

0
125
معماری

فانوس پارسی یک استارت آپ شکل گرفته در دانشگاه است که هدف آن کمک به دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های معماری و گرافیک در کسب مهارت و ورود به بازار کار می باشد. این هسته در مرداد ماه ۹۵ آغاز به کار کرد. بنیانگذار آن فاطمه خزاعی بیان می کند که شناسایی استعدادهای فردی و نقاط قوت دانشجویان، کمک به افزایش مهارت های حرفه ای برای ورود به بازار کار، برقراری ارتباط بین بخش صنعت و دانشگاه، آموزش مهارتهای مورد نیاز کسب و کار از اهدافی است که فانوس پارسی دنبال می کند. از ابتدای پیدایش در بستر دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان، دانشجویان زیادی به همفکری و انجام فعالیت های گوناگون در راستای شکل گیری فانوس پارسی پرداختند و با هم راستا شدن این افکار جوان این استارتاپ توانست به حیات خود ادامه دهد.

فانوس پارسی در راستای هدفمند سازی آموزش و تشویق دانشجویان موفق در حوزه کسب و کار در رویداد “یک فنجان چای فانوس پارسی “ خود به معرفی آثار و فعالیت های حرفه ای طراحان حرفه ای و دانشجویان و فارغ التحصیلان معماری می پردازد. مجموعه نمایشگاه های “من معمار هستم” هر سه ماه یکبار به صورت آنلاین و یا در محیط نمایشگاهی برگزار می گردند که در آن یک یا دو مهارت اصلی دانشجویان شامل: تخصص در کار با نرم افزارهای تخصصی، طراحی داخلی، طراحی پلان و انیمیشن سازی نمایش داده می شود.

از تابستان ۹۶ بخش “دانشجوی استاد” در فانوس پارسی آغاز به کار می کند. در این بخش دانشجویان بعد از ارایه روزمه کاری خود به مسئول مربوطه برای تدریس یک موضوع در حوزه معماری و یا گرافیک داوطلب می شوند. تبلیغات، جذب مخاطب و راهکارهای جذب رضایت ایشان بر عهده استاد درس است و در این بخش اساتید یک محیط کار واقعی را تجربه می کنند. همچنین به شرکت کنندگان فرم های نظر سنجی به منظور ارزیابی شیوه تدریس اساتید به منظور برگزاری مجدد دوره ارایه خواهد شد. در “دانشجوی استاد” فانوس پارسی می کوشد که از پتانسیل های دانشجویان در تدریس سایر هم کلاسی هایشان بهره ببرد و با ایجاد درآمد برای مدرسین در ایشان افزایش انگیزه کند. .
فانوس پارسی شاکله استارتاپ خود را با چهار مفهوم بیان می کند:

  • شناسایی استعدادها
  • هدایت استعدادها
  • ایجاد مهارت های لازم قبل از ورود به بازار کار
  • هدایت به بازار کار

کانا های ارتباطی فانوس پارسی

کانال تلگرام فانوس پارسی

افزودن دیدگاه