کرمان

سال گذشته همین روزها جامعه کارآفرینی کرمان درگیر دو رویداد پایه ای این حوزه؛ همفکر و استارتاپ ویکند بود. در واقع این جامعه در راه به وجود آمدن بود و پس از یک سال تلاش و پیشرفت، امروز در تولد یکسالگی همفکر و تشکیل این جامعه، اولین شتابدهنده آن نیز به وجود آمد.

همه می دانند که استان کرمان سرشار از ذخایر عظیم معدنی و کشاورزی است، که می توان از آن ها در حوزه ایجاد شغل بهره برد اما پس از تشکیل جامعه کارآفرینی و بیرون آمدن افراد از جزیره های خود و گرد هم آمدنشان به این نکته پی برده شد که کرمان سرشار از نیروی انسانی متفکر، متخصص و خلاق نیز می باشد. برای پیشرفت این افراد رویدادهای همفکر، استارتاپ ویکند، نوآوردگاه، توریسم آپ و قاعده بازی شکل داده شد اما هرچه که پیشتر می رفت بیشتر کمبود مرکزی برای سر و سامان دادن به استارتاپ ها و حضور تمامی امکانات مورد نیاز آن ها در یک جا احساس می شد.

و امروز یکی از قدیمی ترین پزشکان استان، سرمایه سال ها تلاش خود را به میان گذاشت و مرکزی را برای این افراد شکل داد. شتابدهنده هایتک استارز اولین مرکز شتابدهی کرمان چهارشنبه ۲۹ شهریور در سالروز یکسالگی همفکر کرمان رونمایی شد. هایتک استارز با مدیریت محسن سلاجقه کارشناس رسمی وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات و با سرمایه گذاری اولیه دکتر غلامعباس سلاجقه شکل گرفت. هایتک استارز برند اولین شتابدهنده استان کرمان شد و از همین امروز پیش ثبت نام اولین دوره پیش شتابدهی خود را شروع نمود.

این شتابدهنده دوره پیش رشد خود را ۴ ماهه گذاشته و مبلغ معینی را جهت فاند به استارتاپ تعیین نکرده است. پس از پیش ثبت نام و بررسی های اولیه میزان سرمایه گذاری بر روی تیم ها و درصد سهام به بحث گذاشته شده و به صورت توافقی پیش می رود. هم اکنون این مرکز در حال تکمیل کادر و افزایش میزان جذب سرمایه خود می باشد.

 

افزودن دیدگاه