سامانه هوشمند

محمد امین توکلی بنیانگذار کاردینگ که به تازگی در بابای استارتاپ هم فعالیت می کند از این سامانه هوشمند دریافت خدمات تخصصی کاردینگ می گوید؛

کاردینگ پل ارتباطی بین فنی کار متخصص و  کاربری است که به این خدمات تخصصی نیاز دارد. فرض کنیم کامپیوتر شما خراب می شود و در جست و جوی فردی متخصص و مورد اعتماد باشید که در کمترین زمان ممکن این مشکل را حل کند و در صورت نارضایتی از نتیجه کار، ضمانت بازگشت هزینه آن تا ۲۴ ساعت وجود داشته باشد. کاردینگ این کار را برای شما انجام می دهد. نه تنها خرابی کامپیوتر، بلکه اتومبیل، نظافت منزل، نیاز به تأسیسات، مشکلات برق و دیگر شاخه هایی که نیاز به فنی کار متخصص دارد. بدین صورت که کاربر در هر زمینه ای نیاز به فنی کار داشت می تواند از طریق اپ سایت کاردینگ درخواست خود را ثبت کرده و بر اساس لوکیشن نزدیکترین فنی کار نوتیفیکیشن را گرفته و به سراغ کابر می رود.

کاردینگ از کجا شروع شد؟

اوایل سال ۹۵ بود که متوجه این دغدغه شدم، در آن زمان اکوسیستم کرمان آنقدرها فعال نبود، اوایلی بود که بحث راه اندازی شتابدهنده در استان توسط بنیاد نخبگان شروع شده بود، اما هنوز افراد و ارتباطات این حوزه خیلی کم بودند. من هم سال های سال فعال حوزه آی تی و نوآوری بودم اما بحث استارتاپ کاملا متفاوت بود و دنیایی دیگر داشت. شروع به مطالعه و تحقیق کردم و به ندرت ایده را پیش بردم. پس از مدتی با یکی از دوستان با تخصص برنامه نویسی صحبت کردم و از هم تیمی شدن استقبال کرد، نفر بعدی علی معاونی با ویژگی خلاق بودن به تیم ما افزوده شد، شروع به بررسی بیزینس مدل و بیزینس پلن کردیم، جریان های درآمدی را جست و جو کردیم و در ادامه اولین هم تیمی از ما جدا شد. اما کار توسط من و علی ادامه پیدا کرد.

اولین مشکلی که باهاش دست و پنجه نرم کردیم برنامه نویس بود؛

پس از ورود اولین فرد فنی به تیم و رفتن بدون خبرش داستان فنی ما شروع شد، هم تیمی فنی مناسب پیدا نمی کردیم، برنامه نویسان یا فقط در مقابل پرداخت نقدی کار می کردند و یا سرشان شلوغ بوده و همان ابتدا جواب منفی برای همکاری می دادند. تیم تحت فشار زیادی بود و زمان در حال از دست رفتن بود که به ناچار این بخش کار را برون سپاری کرده و با یک تیم برنامه نویسی قرارداد بستیم و هم اکنون در حال پیشرفت کار هستیم که تا دی ماه لانچ شود.

نحوه ورود فنی کار؛

فنی کار برای ورود به کاردینگ بایستی آزمونی دهد و هنگام قبول شدن کد دریافت نماید، این فرد هر هفته می تواند فقط در دو آزمون شرکت کند، نه بیش از این. پس از آن کد فنی کاری کاردینگ را دریافت نموده و شروع به فعالیت می نماید. قابل ذکر است به دلیل مسائل امنیتی فعلا نوتیفیکیشن های کاری فقط بین ساعت ۷ صبح تا ۱۱ شب فعال می باشند.

سامانه هوشمند

اما مزایای ورود به کاردینگ؛

فنی کار به صورت پاره وقت کار می کند و هیچگونه اجباری برای کار در همه ساعات ندارد. اگر در حین انجام پروژه اش با سوالاتی مواجه شد برای پاسخ به آن ها پشتیبانی کاردینگ فعال بوده و آماده پاسخگویی می باشد. این فرد برای کار کردن دیگر نیازی به جواز کسب و سرمایه اولیه نداشته و می تواند به راحتی شروع به درآمد زایی کند. حتی افرادی که مهارتی ندارند می توانند با کاردینگ مهارت مورد علاقه خود را کسب کرده و پس از آن در کاردینگ و یا در هرجای دیگری شروع به فعالیت کنند. علاوه بر این کاردینگ در وبسایتش فروشگاهی دارد که فقط برای فنی کاران قابل دسترسی و استفاده می باشد.

چرا واژه کاردینگ؟!

محوریت این نام در واقع با فنی کاران همراه است، نوتیفیکیشن یا همان دینگی که بر روی گوشی همراه هوشمندشان آمده و فرد آماده کاری دیگر می شود. هدف ما ایجاد اشتغال برای افرادیست که تخصصی دارند و می خواهند از وقت های پرت خود استفاده کرده و منبع درآمدی برای خود ایجاد نمایند.

چشم اندازهایمان؛

پلن بعدی ما در کاردینگ آموزش است، از آموزش های ابتدایی تا پیشرفته، علاوه بر استفاده فنی کاران برخی کاربران هم که هدف یادگیری برخی مباحث ابتدایی فنی را دارند می توانند از آموزش های ما استفاده کنند و آزمون عملی هم بدهند. اما مهمتر از آن ویژگی مقیاس پذیری بوده، پلتفرم ما به صورت کاملا استارتاپی ویژگی مقیاس پذیری را با خود به همراه دارد، کاردینگ از شهر کرمان استارت خورده و چشم اندازش جهانیست.

وضعیت فعلی کاردینگ؛

در حال حاضر وبسایت ما آماده است که قرار است به صورت اپ سایت لانچ کنیم و کاربران سیستم عامل اندروید و آی او اس بدون اینکه حجم زیادی از گوشی خود را به اپلیکیشن اختصاص دهند می توانند به راحتی از آن استفاده نمایند. لانچ اصلی ما پایان دیماه بوده اما تاکنون ما ۵۰۰ بازدید کننده داشتیم و جمع بازدیدهایمان به ۱۵۰۰ مرتبه رسیده است، بدین معنا که هر فرد میانگین ۳ بار به کاردینگ سر زده است.

و در آخر کانال های ارتباطی این سامانه هوشمند:

وبسایت کاردینگ

تلگرام کاردینگ

اینستاگرام کاردینگ

فیس بوک کاردینگ

توئیتر کاردینگ

 

افزودن دیدگاه