نوآوردگاه کارزار کسب و کار ایرانی، سکوی پرتاب افراد خلاق به سوی تحقق رؤیای توسعه کسب و کار فناورانه خودشان می باشد. این کارزار رویدادی آموزشی- عملی است که به افراد آموزش می‌دهد چگونه می‌توانند برپایه ایده‌های فناورانه خود، کسب و کاری راه‌  اندازی کرده و آن را توسعه دهند و از دروازه ورود ایده‌ها و طرح‌های فناورانه به مرحله جذب سرمایه‌، توسعه فناوری و کسب‌وکار در جهت اشتغال زایی رد شوند.

طی این رویداد شرکت کنندگان درمدت ۳ تا ۵ روز در محیطی پویا و با نشاط در قالب یک بازی طراحی شده یاد می‌گیرند؛ تیم تشکیل دهند، ایده پردازی کنند و برای کسب و کار خود بودجه بگیرند، مدل کسب و کار حرفه ای خود را طراحی کنند، هزینه های مربوط به آن را مدیریت کرده و برای کسب و کار خود سرمایه گذار جذب کنند. در روز آخر آن که “نوآوردروز” نامیده می ­شود نتیجه فعالیت این تیم ها داوری شده و تیم ­های منتخب جوایز نقدی و غیرنقدی را از نهادهای برگزار کننده دریافت می ­کنند.

این رویداد کارآمد بخشی از تلاش شرکت دانش بنیان “شزان” برای کمک به اکوسیستم کارآفرینی در کشور است. نکته قابل توجه برگزاری هفت نوآوردگاه با موضوعات مختلف در یک سال اخیر در تهران و کرمان می­ باشد. ۱۲ الی ۱۵ اردیبهشت مرکز نوآوری استان کرمان برای سومین بار میزبان این رویداد بود که سورنا ستاری معاون علمی – فناوری ریاست جمهوری با جمعی از همکاران از آن بازدید کرده و وعده تجهیز فضای کار اشتراکی و حمایت مالی برای تأسیس مرکز شتابدهی در استان را به جامعه استارتاپی استان کرمان دادند. شرکت دانش بنیان “شزان” با وارد کردن فعالیت های خود به جامعه کارآفرینی کرمان با همراهی اتاق بازرگانی، مرکز نوآوری، بنیاد نخبگان و فعالین حوزه کارآفرینی این استان در حال رقم زدن اتفاقات خوبی برای این جامعه می باشند.

شزان؛ پیشرو در کارآفرینی دانش بنیان به مدیریت رضا کلانتری نژاد در پارک فناوری پردیس تهران مستقر است. این شرکت دانش بنیان خانه ­ای برای توسعه کسب و کار نوآورانه در حوزه چهار فناوری شناختی، زیستی،  اطلاعات و نانو (NBIC) می­ باشد. این آفرینشگاه، یک شتاب‌دهنده تخصصی در حوزه فناوری‌های همگراست.

شزان، با استفاده از تجربیات موفق این حوزه در داخل و خارج از کشور و همچنین بهره‌گیری از سرمایه انسانی مجرب و باتجربه، یک مرکز نوآوری چند منظوره برای توسعه فناوری/ محصول در حوزه فناوری‌های همگرا ایجاد کرده است.گفته می شود این فناوری ها در هم افزایی و یکپارچگی با هم قادرند به نیازهایی از آدمی پاسخ گویند که تاکنون فناوری­های دیگر قادر به انجام آن نبوده ­اند. این قابلیت بی ­بدیل فناوری‌های همگرا، نتیجه ویژگی‌های ممتاز این فناوری‌ها و قابلیت همگرایی آنها است. از ابتدای هزاره سوم میلادی فناوری‌های همگرا مورد توجه خاص قرار گرفته‌اند. انتظار می‌رود این فناوری‌ها، بنیان یک ابرفناوری را بگذارند که تمدن آدمی را به کلی تحت تاثیر خود قرار خواهند داد.

سرمقصد غایی شزان، توسعه محصولات نوآورانه و سطح بلوغ فناوری ۹ (TRL 9) بوده و پس از آن گروه‌ها به‌طور کامل از مجموعه جدا شده و در قالب برندسازی مشترک یا به‌صورت شرکت‌های زایشی کنار مجموعه به فرآیندهای توسعه بازار می‌پردازند. در واقع این سازمان با در اختیار گذاشتن فضای پژوهشی/ آزمایشگاهی (میان‌رشته‌ای و چندرشته‌ای) محققان و پژوهشگران را در توسعه و تجاری‌سازی محصولات در حوزه فناوری‌های همگرا با رویکردی بازارمحور و بر اساس روند‌های جهانی همراهی می­کند.

سایت نوآوردگاه

شرکت دانش بنیان شزان 

افزودن دیدگاه