استارتاپ نُد؛ شبکه اجتماعی مکان محور

2
321
استارتاپ

نوید در دوران دانشجویی در محیط دانشگاهش به دنبال افرادی می گشت تا با دانستن اطلاعاتی از آن ها دوستانی برای خود برگزیند اما؛ پیدا کردن این افراد برایش کار ساده ای به نظر نمی رسید و این قضیه برای او به دغدغه ای تبدیل شده بود. تا اینکه در آن نزدیکی ها دچار مشاجره ای شد و به دنبال پیدا کردن اطلاعات آن فرد ایده نُد (NODE) در ذهنش جرقه خورد. او در طول دوسال رفته رفته این ایده را پرورش داده و آن رو اولیت شغلی اش قرار داد و مانند بسیاری از استارتاپ های دیگر در این مدت با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کرد. نوید اینگونه می گوید که : “ما جز اولین استارتاپ های کرمان بودیم و به علت نبود اکوسیستم کارآفرینی مشکلات زیادی را پشت سر گذاشتیم”.

نوید ابتدا با پلن شبکه اجتماعی برای ایجاد ارتباط میان افرادی که دارای اشتراک مکانی هستند، شروع به فعالیت نمود و استارتاپ خود را با نسخه اپلیکیشن اندروید در کافه بازار لانچ کرد تا فیدبک هایی را برای تکمیل آن دریافت نماید. به همین دلیل اسم “نُد” به معنای نقطه اتصال برای آن انتخاب شد. این استارتاپ به کاربران خود این امکان را می دهد که با به اشتراک گذاری علایقشان نقاط اتصالی را با دیگر افراد ایجاد کنند و این نقاط با ترکیب شدن با مکان و نقشه باعث تسریع روند ارتباطی در میان افراد هم مکان نیز می گردد.

پس از گذشت مدتی بخش ثانویه و به گفته خودش درآمدزایی به این شبکه اجتماعی مکان محور افزوده شد. بخش جدید در حوزه داده های مکانی خدماتش را به سازمان ها ارائه می نماید و به تسهیل مدیریت آن سازمان کمک می کند. این بخش با عنوان سیستم تکمیل کننده GIS در جهت جمع آوری داده ها، ثبت و به روزرسانیشان در سازمان ها شروع به کار نموده است و تصمیم دارد علاوه بر کاهش هزینه های سازمان ها در جهت مدیریت مؤثرتر گام بردارد.

“نُد” به زودی نسخه IOS خود را نیز منتشر نموده و در اختیار دوستدارانش قرار می دهد. در حال حاضر، بنیانگذار این شبکه اجتماعی؛ نوید افراز ۲۷ ساله با تیم ۵ نفره اش در پارک علم و فناوری کرمان مشغول به فعالیت بوده و در حال گسترش استارتاپ خود می باشند.

کانال های ارتباطی نود

سایت شبکه اجتماعی نُد

دانلود اپلیکیشن نُد نسخه اندروید

کانال تلگرام نُد

2 ديدگاه

افزودن دیدگاه